Bez Odsetek

Najtańsze kredyty w internecie

Jak zwiększyć efektywność zakładania lokat bankowych?

gru 292018

Lokata bankowa w standardowym budżecie gospodarstwa domowego odgrywa dość ważną rolę. Niewiele rodzin decyduje się na podejmowanie bardzo dużego ryzyka na rynku kapitałowym. Zachowanie oszczędności jest zdecydowanie najważniejszą perspektywą. Czy można jednak w optymalny sposób zwiększyć efektywność zakładania lokat bankowych, a tym samym więcej zarobić przy bezpiecznym oszczędzaniu? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek.

Narzędzia przeznaczone do podnoszenia efektywności lokaty bankowej

Jedna z dobrych opcji to wykorzystanie wyłącznie lokat promocyjnych, cyklicznie. Niektóre banki detaliczne proponują preferencyjne oprocentowanie po założeniu rachunku osobistego. To często korzystna perspektywa, szczególnie przy minimalnych opłatach na ROR. Oczywiście zawsze rachunek osobisty możesz zerwać, a zachować późniejsze zyski z lokat bankowych. Studiowanie regulaminów instytucji finansowych to zatem bardzo dobry pomysł. Lokaty promocyjne charakteryzują się niestety ograniczeniem w ramach maksymalnego kapitału. To najczęściej 10 000 złotych, bardzo rzadko więcej. W dłuższej perspektywie możesz planować oszczędzanie w kategorii premium dedykowane klientom bankowości detalicznej posiadającym ponad 100 000 złotych kapitału. Po przekroczeniu pewnej bariery kapitału otrzymujesz znacznie lepsze warunki zakładania depozytów oszczędnościowych, co przekłada się nawet na osiągnięcie częściowej niezależności ekonomicznej. Oszczędzanie długoterminowe na lokatach bankowych jest bardziej opłacalne od wykorzystania tylko krótkoterminowych depozytów ze względu na wynagradzanie przez banki utraty płynności. Przy lokatach długoterminowych jednak tracisz płynność, a na zyski trzeba trochę poczekać. Nigdy nie zaleca się zerwania lokaty bankowej przed terminem zapadalności wypłaty zysków. Jeżeli zerwiesz lokatę pod koniec trwania stracisz wszystkie wypracowane pieniądze. To problem powiązany z podatkiem od zysków kapitałowych.

Długoterminowe monitorowanie polityki monetarnej wpływa na opłacalność lokat

Efektywne zakładanie lokat bankowych wymaga również monitorowania stóp procentowych (polityki monetarnej prowadzonej przez Narodowy Bank Polski). Przy zmianie stóp procentowych na wysokie opłaca się wchodzić stopniowo w lokaty bankowe, ponieważ wyróżniają się wtedy całkiem niezłym oprocentowaniem. Polityka monetarna obecnie promuje bardziej kredytowanie potrzeb konsumpcyjnych, a nie oszczędzanie na lokatach bankowych, ale ta sytuacja niedługo się prawdopodobnie odwróci (perspektywa 2 – 3 lat maksymalnie, ze względu na presję inflacyjną).

Krótko czy długoterminowe lokaty

paź 172018

Lokaty bankowe to jedna z najbardziej popularnych form oszczędzania dwudziestego pierwszego wieku. Dzięki nim możemy zarobić na pieniądzach, które będą spoczywać na specjalnym koncie, czyli lokacie. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj wybieranej lokaty. W zależności od tego co dokładnie wybierzemy – możemy wybrać lokaty terminowe które trwają 3,6,12 i więcej miesięcy. Lokaty bywają też połączone z innymi produktami finansowymi, na przykład ubezpieczeniami lub funduszami, inwestycjami które są nieco bardziej ryzykowne niż nasza podstawa oszczędnościowa. Wszystko zależy od naszych oczekiwań. Lokaty oferowane przez banki są bardzo konkurencyjne. Dlatego jak najbardziej warto zapoznać się z kilkoma ofertami, zanim wybierzemy tą reklamowaną w telewizji czy internecie. W internecie znajdziemy coś takiego jak porównywarki, które bardzo szybko pokażą nam, że możemy swoimi oszczędnościami zarobić niemałe pieniądze.

Na długo czy też na krótko?

Podstawowym wyborem jest termin naszej lokaty. Czy lokaty długoterminowe mają wyższe oprocentowanie? Okazuje się, że wcale nie. Oferty banków bardzo często mają podobne oprocentowanie niezależnie od czasu. Logiczne jest jednak to, że im dłużej nasze pieniądze na lokacie poleżą tym więcej dla nas zarobią. I tu pojawia się taki termin jak kapitalizacja odsetek. Zwykle takie informacje znajdziemy pod ofertą drobnym drukiem – niezwykle rzadko zdarza się, że tak zaglądamy. A znajdziemy w tym miejscu wszystkie ważne informacje dotyczące oprocentowania, minimalnej oraz maksymalnej wpłaty, czasu kapitalizacji oraz innych kosztów. Każdy bank ma obowiązek poinformować klienta o wszystkich szczegółach produktu. Zatem jeśli zaczniemy zasypywać przedstawiciela banku bądź doradcę finansowego pytaniami, na pewno nam na nie odpowie. Być może nie na wszystkie pytanie znajdziemy odpowiedzi w internecie. Dlatego warto przygotować sobie kartkę z pytaniami. Co do loka terminowych, mamy do wyboru miesięczne (3, 9, 9 miesięcy) oraz roczne.

Otóż długie lokaty pozwalają nam jedynie więcej zarobić przez sam czas. Bardzo często mamy tu nawet niższe oprocentowanie niż przy lokatach na okres trzech miesięcy. Oprocentowanie tego rodzaju lokat zwykle wynosi od 3 do 4,5 proc. w skali roku. Istnieją również takie, których oprocentowanie jest niższe niż 3 proc. lub wyższe niż 5 proc. Lokaty te zazwyczaj są przeznaczone dla nowych klientów banków (jeśli nie mamy w nich konta, karty i nie korzystaliśmy w danym banku z kredytów). Lokaty dostosowane są do różnych potrzeb klientów. Zatem na pewno znajdziemy takie rozwiązanie, które będzie nam na rękę pod każdym względem.

Samo założenie lokaty jest banalnie proste. Wybieramy dla siebie najlepsze lokaty bankowe, wypełniamy wniosek na stronie internetowej (chyba że oferta jest dostępna tylko i wyłącznie w placówkach) i wysyłamy. Oszczędności przelewamy korzystając z konta internetowego, a wszystkie dokumenty podpisujemy u kuriera.

Kredyt samochodowy a leasing

sie 292018

Chcąc kupić nowe auto często odkładamy to na później z uwagi na to że w obecnej chwili nie posiadamy wystarczających środków które moglibyśmy przeznaczyć na kupno samochodu. Często nad takim dylematem stoją zarówno osoby fizyczne jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą. Na szczęście w takim przypadku możemy posiłkować się kredytem samochodowym, w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą nic nie stoi na przeszkodzie aby wziąć auto w leasing. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie posiada swoje wady i zalety, zatem przed podjęciem ostatecznej decyzji warto je poddać szczegółowej analizie.

Leasing – charakterystyka

Leasing samochodowy w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością. Polega on na ty, że właściciel pojazdu przekazuje prawa do jego użytkowania leasingobiorcy. Leasingobiorca natomiast uiszcza regularną opłatę w postaci rat leasingowych. Taka forma często porównywana jest do dzierżawy ze względu na zbieżność zasad na których bazuje.

Zalety i wady leasinguj

Leasing cieszy się ogromną popularnością z uwagi na to, że leasingowanie jest zdecydowanie prostsze niż ubieganie się o kredyt. Pozwala on na szybkie zdobycie pojazdu, a tym samym nie wymaga wcale wielu formalności. Rata leasingowała jest stała, opłaty techniczne zostają przeniesione na leasingodawcę, istnieje możliwość zmniejszenia podstawy opodatkowania, a przy tym również nie musimy angażować poważnych środków własnych. Jak się okazuje leasing finansowy pozwala na zakup samochodu po obniżonych kosztach.

Oczywiście, leasing podobnie jak inne produkty bankowe nie jest rozwiązaniem wolnym od wad. Jak się okazuje pewnym problemem może być to, że maksymalny czas leasingowania wynosi 5 lat, a sam samochód nie może być tańszy niż 50 tysięcy złotych. Pomimo tego że samochód jest użytkowany przez leasingobiorcę to leasingodawca jest jego właścicielem, a do tego często nie ma możliwości przejęcia pojazdu na własność. Leasingowanie dotyczy jedynie tych pojazdów, które zostały zakupione z wykorzystaniem faktury VAT, nie ma również możliwości jego wymiany lub sprzedaży.

Charakterystyka kredytu samochodowego

Często może być tak że ograniczenia, jakie generuje leasing, będą dla nas zbyt duże, wówczas możemy zdecydować się na skorzystanie z kredytu samochodowego, który może się okazać dla nas zdecydowanie bardziej korzystny. Ten jest udzielany nie tylko przez banki, ale również przez inne instytucje finansowe i może pokryć koszt zakupu pojazdu nawet do 100 procent jego wartości. Musimy jednak wcześniej spełnić kilka warunków i przejść przez całą procedurę która jest nieco prostsza niż w przypadku leasingu. Oczywiście, instytucja udzielająca kredytu stosuje zabezpieczenie przed niespłacaniem rat. Często karta pojazdu jest więc w depozycie, praktykowany jest jednak również zastaw rejestrowy. Zarówno jedna jak i druga opcja może mieć swoje wady i zalety to na którą z nich się zdecydujemy zależy od naszych indywidualnych preferencji.

Jakie podejście takie pieniądze

lip 032018

Ofert kredytów gotówkowych nie brakuje, każdy ma szanse znaleźć coś dla siebie, ponieważ jest to szeroki temat. Najważniejsze jest to, że każda propozycja ma swoje cechy szczególne i nie pozostaje nic innego jak solidnie przygotować się do transakcji finansowej, czyli pobrać jak najwięcej wskazówek. Coraz więcej osób decyduje się na rozwiązania finansowe, owszem funkcjonuje się na wysokim poziomie, ale niekiedy niezbędna jest sprawna inwestycja, liczy się czas. Kredyt gotówkowy w tym przypadku jest najrozsądniejszym rozwiązaniem, gdyż oferuje naprawdę komfortowe warunki. Każdy decyzje podejmuje sam, tym bardziej że po podpisaniu umowy staje się kredytobiorcą, który ma konkretne zobowiązania. Na spokojnie warto jest podejść do tego ciekawego tematu i zagwarantować sobie doskonała transakcję. Oto najbardziej uznawane kredyty gotówkowe na dzień obecny:

Kredyt gotówkowy na dowolny cel jak już sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się komfortem. Uzyskane pieniądze można przeznaczyć na co się tylko chce, absolutnie nie ma żadnych ograniczeń czy tez wytycznych, naturalne jest więc to, że powyższa oferta budzi takie duże zainteresowanie. Kredytobiorcy różnie wydają pieniądze, czasem jest to inwestycja w mieszkanie, innym zaś razem w przyjemności, ponieważ decyzja zależy tylko i wyłącznie od właściciela kapitału. Instytucja bankowa również ma swoje oczekiwania, każda osoba zobowiązana jest przedstawić swoją wiarygodność, w tym przypadku najlepszy jest weksel in blanco, poręczenie osób trzecich i zaświadczenie o ubezpieczeniu. Ten ostatni dokument jest coraz częściej spotykany, z tego względu, że ówczesne pokolenie chroni swoje mienie. Starsze osoby również mają prawo do kredytu gotówkowego na dowolny cel. Tutaj najważniejsze jest zaświadczenie z ZUS jak też ostatni wycinek emerytury, ponieważ z tych właśnie dokumentów jest szansa obliczyć realną kwotę do wywalczenia. Kredyt na rachunek bieżący to również wygodne rozwiązanie, oszczędza się przede wszystkim mnóstwo czasu. W tym przypadku cechą rozpoznawczą jest wykorzystanie istniejącego konta. Bank sprawdza historię podanego konta, kiedy wszystko się zgadza osoba zainteresowana śmiało może czekać na pieniądze. Karta kredytowa jest w sam raz dla klientów, którzy nie zawsze rozsądnie potrafią poprowadzić pieniądz. Jest to oferta, która wyróżnia się od innych tym, że kapitał jest zamrożony. Można nim dysponować, ale tylko w ograniczonej ilości, limit ten jest naprawdę świetną decyzją, ponieważ nie ma żadnego ryzyka wydania zbyt dużej kwoty. Mnóstwo osób na tą propozycję się decyduje, ponieważ jest ona po prostu bezpieczna, ponadto utrzymanie karty kredytowej nie jest drogie, czyli właściwie każdy może sobie pozwolić na taką metodę finansową.

Pytania, co do kredytu gotówkowego mogą się pojawić, ale jest to jak najbardziej uzasadnione. To przecież wygodna, ale poważna transakcja finansowa, a więc w razie jakichkolwiek wątpliwości, trzeba je po prostu rozwiać.

Konsolidacja, a inne techniki restrukturyzacji zadłużenia

kwi 102018Kredytobiorca już po podpisaniu umowy kredytowej powinien przemyśleć faktyczne możliwości spłaty zobowiązania, a także potencjalne działania po wystąpieniu sytuacji kryzysowej. W artykule poznasz najważniejsze techniki restrukturyzacji zadłużenia (zalety i wady) ze szczególnym uwzględnieniem konsolidacji kredytów gotówkowych. Akurat konsolidacja to najpopularniejsza na krajowym rynku forma wychodzenia z problematycznego zadłużenia, dlatego zajmuje czołowe miejsce w poniższej analizie. Czym wyróżnia się konsolidacja na tle innych technik restrukturyzacji długów? Konsolidacja umożliwia powiązanie wszystkich typów pożyczek, w tym kart kredytowych w jedno zobowiązanie o stabilnym oprocentowaniu. Po konsolidacji masz do czynienia tylko z jedną ratą, dość małą, uzależnioną naturalnie od długości podpisania umowy. Nie martwisz się również zamykaniem innych zobowiązań. Przy konsolidacji robi to za ciebie doradca w banku detalicznym lub firmie pożyczkowej. Konsolidacja jest niezbędna, jeżeli posiadasz kilka rozproszonych pożyczek gotówkowych, nie radzisz sobie z nimi organizacyjnie, ponosisz nadmierne koszty przelewów. Bardzo często po konsolidacji okazuje się, że rata miesięczna zbliża się właśnie do kosztów przelewów w bankach, a to już naprawdę ciekawe udoskonalenie budżetu domowego. Funkcjonowanie z jedną ratą jest też oczyszczające dla świadomości kredytobiorcy, który zaczyna odzyskiwać motywację do szybszej spłaty zadłużenia. Krótkie omówienie podstawowych technik restrukturyzacji zadłużenia Inne polecane techniki restrukturyzacji zadłużenia to wakacje kredytowe, refinansowanie kredytów gotówkowych, negocjacje z wierzycielami, czy ostatecznie upadłość konsumencka. Dobrze, jeżeli skonsultujesz restrukturyzację większego zadłużenia z niezależnym ekspertem. Dzięki temu lepiej podejdziesz do analizy wszystkich ofert dostępnych na rynku. Większość technik restrukturyzacji zadłużenia wymaga dysponowania pozytywną zdolnością kredytową. W końcu kredyt konsolidacyjny też rozpatruje się pod kątem stabilności budżetowej. Bank detaliczny szczególnie nie może pozwolić sobie na nadmierne ryzyko. Z jakich metod optymalizacji budżetu domowego przy zadłużeniu korzystasz najczęściej?

Kredyt na samochód 15 000 na 12 miesięcy.

lut 142018Oferta Turbo Kredytu. Szukając najlepszego kredytu na samochód na kwotę 15 000 złotych, z okresem spłaty wynoszącym 12 miesięcy sprawdzimy trzy oferty przygotowane przez Santander Consumer Bank. Będzie to turbo kredyt, tradycyjny kredyt samochodowy i kredyt na motocykl. Zaczniemy od oferty turbo kredytu, gdzie oprocentowanie nominalne wynosi 0% w skali roku. Jeszcze do tego wszystkiego w przypadku tej oferty bank całkowicie rezygnuje z naliczenia nam prowizji za udzielenie zobowiązania. A co daje zerowa prowizja i zerowe oprocentowanie? Oczywiście zerowe koszta związane z kredytem. Zakres kwot w ramach tej oferty obejmuje przedział od 10 tysięcy złotych do maksymalnie 60 tysięcy złotych. Jak widać kwota maksymalna nie jest duża, ale wiele osób z tego kredytu może skorzystać bez ponoszenia żadnych kosztów. Zobowiązanie można spłacać w ratach od 1 miesiąca do 96 miesięcy. RRSO ma tutaj wartość 0% w skali roku. Raty miesięczne naszego kredytu będą po 1 250 złotych. Do banku oddamy łącznie 15 000 złotych, czyli dokładnie tyle ile pożyczyliśmy. Pozostałe dwie oferty są do siebie bardzo podobne. Tradycyjny kredyt samochodowy w tym banku ma oprocentowanie nominalne w wysokości 2,99% w skali roku. Prowizja podobnie jak w turbo kredycie tutaj również nie jest przez bank naliczana. Możemy tutaj pożyczyć od 10 000 złotych do maksymalnie 300 tysięcy złotych. Kwota jest wyższa niż przy turbo kredycie, ale coś za coś. Tutaj całkowite koszta kredytu, czyli RRSO mają wartość 3,03% w skali roku. Zobowiązanie możemy rozłożyć na maksymalny okres spłaty wynoszący 96 miesięcy. Co miesiąc przyjdzie nam spłacać raty po 1 270 złotych. Łącznie oddamy do banku 15 245 złotych. Jak widać całkowity koszt tego kredytu samochodowego wynosi 245 złotych, co jest naprawdę nie dużym kosztem. Propozycja trzecia jaką przygotował Santander Consumer Bank to oferta kredytu na motocykl. Oprocentowanie na jakie możemy liczyć w ramach tej oferty jest równe 2,99% w skali roku. Jest identyczne jak przy tradycyjnym kredycie samochodowym. Bank w przypadku każdej z trzech ofert rezygnuje z naliczenia sobie prowizji za udzielenie zobowiązania. Jest to duży plus, bo zmniejsza to koszta całkowite kredytu. W ofercie kredytu na motocykl dostępna jest kwota kredytu od 10 tysięcy złotych do maksymalnie 300 tysięcy złotych, czyli zakres kwot jest taki sam jak przy kredycie na samochód. Różnica jest w okresie spłaty kredytu. Kredyt na motocykl możemy rozłożyć maksymalnie na okres 72 miesięcy. Pozostałe dwa kredyty jakie tu omówiliśmy mają dłuższe okresy kredytowania. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania wynosi w przypadku kredytu na motocykl 3,03% w skali roku. Rata miesięczna będzie po 1 270 złotych. Całkowita kwota do spłaty to 15 245 złotych. Kredyt będzie nas kosztował tyle samo co poprzedni czyli jedyne 245 złotych. Ze wszystkich trzech ofert najlepszy jest turbo kredyt. To on generuje zerowe koszta kredytowania. Pozostałe dwie oferty kosztują tyle samo i o wyborze którejś z nich może zadecydować długość okresu kredytowania.

Atom

Powered by www.bez-odsetek.pl